Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) вирішили надати додаткові гранти, щоб допомогти інноваційним українським компаніям, які використовують нові підходи для підвищення кліматичної стійкості.
Шість компаній з України вже отримали кліматичні інноваційні ваучери на церемонії за участі Комісара ЄС з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюса Сінкявічуса та Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського. Ці кошти покривають 75% прийнятних витрат (до €50000 та без ПДВ) на інноваційні рішення та технології, які ці приватні компанії використовують для протистояння кліматичним змінам.
Відзначені інновації включають у себе сільськогосподарські дрони, будинки з конопель, «добрий» пластик та інше. ЄС та ЄБРР вже надали кліматичні інноваційні ваучери на загальну суму €1 млн в Україні.
Переможцями стали компанія з переробки пластикових відходів «Зе Гуд Пластик Компані», архітектурна студія «Екодар», виробник дріжджів «Ензим», інженерна фірма «Домініон», компанія «Віва Вікторія» та «Лабораторія перспективних ракетних двигунів», що займається ракетно-космічними технологіями.
«Зе Гуд Пластик Компані» розширює виробництво високоякісної продукції з пластикових відходів, що також піддається вторинній переробці, та намагається зменшувати свій вплив на довкілля.
Архітектурна студія «Екодар» пропонує інноваційні енергоефективні та екологічні будинки, що будуються з конопляних блоків і дощок.
Провідний виробник дріжджів в Україні компанія «Ензим» збільшує потужність свого біогазового реактора та зменшує обсяги стічних вод, що утворюються в процесі виробництва дріжджів.
Компанія «Домініон» розробила інноваційний мобільний завод на базі причепа до вантажного автомобіля, що виготовляє полімерні труби великого діаметру безпосередньо на будівельних майданчиках з метою уникнення їхнього транспортування з місця виготовлення на місце монтажу, яке супроводжується шкідливими викидами в атмосферу.
«Віва Вікторія» розробляє кліматичні системи з дистанційним управлінням для теплиць, які мають функції віддаленого доступу, вентиляції, обігріву, поливу, регулювання освітлення та внесення добрив.
«Лабораторія перспективних ракетних двигунів» завершує розробку повнорозмірного дрону для внесення з повітря пестицидів або добрив, який замінить застарілі сільськогосподарські літаки Ан-2.
У повідомленні нагадується, що перші кошти за цією програмою були видані у 2017 році в Україні: вже 28 українських компаній отримали гранти на загальну суму 1 млн євро.
Джерело: ЄБРР
Comments