top of page

Розрахунок оборотності

Шановні читачі! П’ять розділів уже позаду. Далі – ще цікавіше!


Як розрахувати оборотність


«…Показник, який свідчить про те, скільки разів за визначений період середня сума дебіторської заборгованості обернеться в доході (виручці від реалізації). На основі отриманої цифри можна розрахувати середній термін погашення дебіторської заборгованості – так званий колекційний період. Він покаже більш детальну картину – скільки днів триває один оборот дебіторської заборгованості. Ще простіше – через який період часу гроші за проданий у кредит товар будуть фізично отримані підприємством у середньому……


Логічно, що при прийнятті управлінських рішень щодо дебіторської заборгованості необхідні також і аналогічні дані про кредиторську заборгованість. Вони – не менш корисні менеджерам і фінансистам компанії. До того ж, зазвичай цим показником цікавляться постачальники, партнери, конкуренти компанії та банки. Ця цифра говорить про те, наскільки підприємство швидко повертає свої поточні борги……


Скільки грошей потрібно підприємству для забезпечення нормального щоденного функціонування? Відповідь на це питання частково дає розрахунок оборотності та тривалості обороту грошових коштів. А вже якщо мова йде про бажання інвестувати залишкові гроші з метою отримання додаткового прибутку, то тут підрахунок просто необхідний. Інакше є ризик «залишити» компанію без критичної ліквідності…»


Проф. Швиданенко Генефа, к. е. н. Пестрецова-Блоцька Ольга. «Бізнес- економіка: 9Z».


Хочете дізнатися більше? Замовити книгу можна за посиланням: https://www.tot.com.ua/business-book-9z

Commenti


bottom of page