З розвитком бізнесу виникають нові проблеми – потреби в якісних механізмах прийняття рішень. Які існують варіанти порівняння існуючих цифр для прийняття оптимального рішення?
Алгоритм прийняття економічних рішень
«…Одна із важливих цілей будь-якого бізнесу – отримання прибутку. Але коли приходить час оцінити величину останнього, ми часто стикаємося з проблемою: поняття прибутку досить нечітке і неоднозначне. Адже безпосередньо сума отриманого не говорить ні про що: мільйон для транснаціонального холдингу – навіть не прожитковий мінімум, тоді як невелике приватне підприємство і не мріє про такі суми. Для обчислення прибутковості свого бізнесу підприємцю необхідно з чимось порівняти наявні цифри. Це і є перший інструмент, який допомагає приймати правильні рішення. Але не все так просто. Справа в тому, що варіантів порівняння існує багато, і жоден з них не дає конкретної відповіді на питання про реально прибутковість вашого бізнесу…
…Варіант перший: порівняння доходу і прибутку. Одержуваний результат досить корисний: він допомагає найбільш точно і реально порівнювати себе з конкурентами…
…Варіант другий: порівняння витрат і прибутку. Механізм найбільш простий і поширений. В даному випадку ефективність витрат очевидна, але тільки поточних витрат…
…Варіант третій: порівняння суми активів (вартості всіх ресурсів підприємства) і величини прибутку. Цей показник найбільш наближений до реальності, але тут є інший фактор: актив може купуватися за власні кошти або за рахунок позикових джерел. А це вже дещо інші ризики діяльності підприємства…»
Проф. Швиданенко Генефа, к. е. н. Пестрецова-Блоцька Ольга. «Бізнес- економіка: 9Z».
Хочете дізнатися більше? Замовити книгу можна за посиланням: https://www.tot.com.ua/business-book-9z
Comments