Маніпуляції – ні. Фейсбук запустить програму протидії дезінформації

протидії дезінформації

У першій половині 2020 року Facebook запустить в Україні фактчекінгову програму та позначатиме маніпуляції у стрічці новин. 

Про це заявила менеджерка з публічної політики щодо України у Facebook Катерина Крук під час форуму «Основні виклики свободи слова в Інтернеті: український та світовий контекст».

«Ми зараз готуємося до розширення глобальної програми протидії дезінформації в Україні. У нас є система, яка відпрацьована у світі — це програма під назвою Тhird-party fact-checker. Ми співпрацюємо із локальними фактчекінговими організаціями, які допомагають нам перевіряти контент. Це працює за кількома принципами. Звичайно, ми використовуємо machine learning і просимо фактчекерів перевірити наші внутрішні передбачення щодо того, яка інформація або з яких сайтів може бути маніпулятивною. Також вони самі можуть моніторити і надсилати інформацію нам», — зазначила Катерина Крук.

У майбутньому планується не лише розпізнавання такої інформації з допомогою позначок. У планах – надавати користувачам посилання на статтю, яка розвінчує певний міф Facebook.

Нині Facebook співпрацює з локальними фактчекінговими організаціями. Вони допомогають перевіряти контент для того, щоб виділяти маніпулятивну інформацію.

У Facebook є 46 партнерів, які займаються перевіркою даних. Але, на жаль, в Україні мережа поки що не має партнерів.

Як повідомляв MediaSapiens, на початку грудня цього року адміністратори соцмережі Facebook вперше додали примітку під постом сингапурського новинного сайту States Times Review про те, що в ньому вказана неправдива інформація. Це зробили після того, як уряд поскаржився на пост місцевого ЗМІ.


Джерело

Залишити відповідь

X