Перспективи NFC-технологій

NFC

Безконтактні платежі стають усе популярнішими не лише в країнах «технологічного прориву», але й в Україні. NFC-технології активно стимулюють еволюцію банківського сектору в країні. Видання Mind розповіло, чому NFC-платежі можуть бути корисні бізнесу і чому їх не варто боятися його клієнтам?

Згідно з Worldpay’s 2018 Global Payment Report, безконтактні мобільні платежі витіснять готівкові вже до 2022 року.

NFC

Україна не відстає від світових тенденцій у безготівковому розрахунку. Нижче показано статистику інтернет-користувачів за 2017 рік, що вважають за краще безготівковий розрахунок.

NFCТож у майбутньому на нас чекають цікаві можливості безконтактних платежів. Серед іншого – і для підприємців.

Смартфон замість POS-терміналу

Незважаючи на зростання кількості платіжних терміналів, вони все ще залишаються недешевим задоволенням для підприємців. А особливо якщо у них багато торгових точок. У такому випадку роль терміналу може виконувати звичайний смартфон з NFC-чипом і встановленим необхідним застосунком. Для приймання платежу досить прикласти банківську карту клієнта до смартфону і ввести суму трансакції. Поки технологія тільки розвивається – є обмеження на суми платежу. Використання подібної технології дозволяє заощадити на покупці POS-терміналів як бізнесменам-початківцям, так і великим торговельним мережам зі значною кількістю наземних точок.

Оплата за допомогою FaceID

У тестовому режимі Visa впровадила в Україні технологію «оплати обличям» – FaceID. Одним з перших банків-партнерів виступив ПриватБанк з додатком FacePay24. Для активації технології необхідно зайти в застосунок, зробити декілька знімків обличчя з різних ракурсів. Обличчя стає свого роду QR-кодом, який сканують спеціальні термінали з камерами для підтвердження трансакції.

Якщо Україна в цьому напрямку поки робить лише перші кроки, то в тому ж Китаї системи Wechat Pay і AliPay застосовують подібну технологію вже декілька років.

Повний безконтакт

І на останок про експериментальні офлайн-магазини від Amazon у США, де немає потреби навіть діставати смартфон. Система сама списує гроші з рахунку, коли покупець, вибравши потрібні йому речі, залишає магазин.

У зв’язку з цим стає все більш очевидним, що за безконтактною системою оплат – майбутнє. Технологія безпечніша і зручніша для користувачів, до того ж вона постійно розвивається. Зараз ми вже можемо виходити з дому без гаманця і оплачувати покупки смартфоном. Однак не всі користувачі готові ось так відразу перейти на цей вид трансакцій. У свідомості багатьох людей ще сильні страхи, пов’язані з можливими шахрайськими схемами або технологічними збоями.


Джерело

Розвіювання побоюваннь щодо безконтактних платежів

Залишити відповідь

X