Підтримка біоенергетики в Україні ЄБРР

поддержка биоэнергетики

Одним з перспективних напрямків альтернативної енергетики є біоенергетика. Цей напрямок об’єднує способи отримання енергії з відходів, біопалива з рослин, використання нетрадиційних видів палива. Для України біоенергетика є одним із стратегічних напрямків розвитку сектору відновлюваних джерел енергії. Особливо, враховуючи високу залежність країни від імпортних енергоносіїв. На жаль, темпи розвитку біоенергетики в Україні досі істотно відстають від європейських.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) спільно з Глобальним екологічним фондом виділять $55,8 млн на підтримку біоенергетики в Україні. Про це повідомила асоційований директор, заступник глави ЄББР в Україні Леся Кузьменко. Ця програма розрахована на чотири роки, запустити її планують з IV кварталу 2019 року.

Мета програми

Значну частину цих коштів – $50 млн – спрямують на кредитування біоенергетичних проектів у приватному секторі. Ще $3,5 млн – на заохочувальні гранти. Решту коштів направлять на інформаційну підтримку і освітні проекти в сфері біоенергетики. Підтримка розрахована на компанії в сфері агро і логістики. А також на компанії, що можуть працювати з відходами, виробляють і переробляють біомасу. Тому теоретично, будь-яка приватна компанія, що так чи інакше вплине на розвиток ланцюжка створення біомаси, може стати бенефіціаром цієї програми.

«Ця програма внесе свій внесок в досягнення поставленої мети. На жаль, частка відновлюваної енергетики становить усього лише 3% від загального виробництва первинної енергії», – зазначила Леся Кузьменко, асоційований директор, заступник глави ЄББР в Україні.

За словами Кузьменко, у зв’язку з ратифікацією Паризької угоди, Україна поставила дуже амбітну мету. До 2030 року необхідно знизити викиди парникових газів на 40%. “Ця програма внесе свій внесок в досягнення поставленої мети. На жаль, частка відновлюваної енергетики становить усього лише 3% від загального виробництва первинної енергії”, – повідомила вона.

Для порівняння, за даними Eurostat станом на 2017 рік, середня частка відновлюваної енергії, переважно біомаси, у виробництві тепла в ЄС у 2017 році становила 19,5%. У Швеції — 69%, Фінляндії та Латвії — 54%, Естонії — 51%, Данії — 46%, Литві — 46%, Австрії — 32%. Тенденція продовжує зростати.

Нагадаємо, що ЄБРР з 2006 року інвестував у проекти з відновлюваної енергетики понад 500 млн євро, зокрема 120 млн євро – в проекти з біоенергетики.


За матеріалами видання “#ШОТАМ” та “Економічна правда

Залишити відповідь

X