Ревізії 2020

Ревізії

У 2020 році контролюючі органи перевірятимуть бізнес набагато частіше, ніж у 2019. Про це свідчить відповідний план-графік Державної регуляторної служби. Клькість комплексних перевірок цього року перевищить 32 200. А це майже на 2000 перевірок більше, ніж було заплановано торік. 

Зауважимо, що комплексні перевірки передбачають проведення інспекційних заходів кількома контролюючими органами одночасно. Також законодавство не забороняє перевіряючим з цих самих структур прийти до підприємців з окремою перевіркою – як плановою, так і позаплановою.

В Україні близько двох років діє ризик-орієнтований підхід при проведенні перевірок. Це означає, що підприємства, які потенційно можуть порушувати законодавство і в діяльності яких присутні підвищені ризики (зокрема, негативного впливу на екологію, на здоров’я людей і т. д.), перевіряють частіше. Сумлінних ж бізнесменів перевіряльники, навпаки, практично не чіпають.

У 2020 році перевірки також проводитимуться відповідно до цього підходу. Тож припустити, на кого контролюючі органи звернуть увагу в першу чергу нескладно. Це сільгосппідприємства і виробники харчових продуктів; компанії, які займаються будівництвом великих об’єктів, як житлових, так і нежитлових; суб’єкти господарювання, чия діяльність може завдати шкоди навколишньому середовищу (металургійні та  хімічні виробництва, підприємства, які генерують небезпечні відходи); підприємства енергетичної сфери, тощо.

Хто перевірятиме?

Контролюючі органи затверджують власні плани перевірок. У 2020 році найбільше перевірок проведуть: Держслужба з надзвичайних ситуацій (44 100 ревізій), Держспоживслужба (22 400), Держслужба з питань праці (16 600), Державна екологічна інспекція (11 300). У цілому свої плани затвердили майже 30 держструктур.

Проте варто пам’ятати й про те, що кількість позапланових перевірок протягом року не обмежена. Тому перевіряльники можуть навідуватися до підприємця хоч щотижня, якщо вони знайдуть для цього вагомі підстави.

Також варто звернути увагу на зміни у перевірках. До прикладу, зміни торкнулись візитів представників Держслужби праці. Для цього відомства Кабмін скасував невиїзні перевірки. Тобто все ревізії проводитимуться за місцем знаходження компанії. Крім того, інспектори праці мають право за наявності службового посвідчення в будь-який час доби вимагати надати доступ у будь-які виробничі, службові, адміністративні приміщення, де використовується наймана праця. А також знайомитися з будь-якими документами, ведення яких передбачено законодавством про працю; ставити керівнику та/або працівникам підприємства питання щодо трудового законодавства.

А ще, виведені з-під ринкового нагляду об’єкти будівництва, які визначені законом «Про регулювання містобудівної діяльності»; дорогоцінні метали, дорогоцінне й напівкоштовне каміння, вироби з нього.

Штрафи

З 1 січня також й змінився розмір штрафів. Наприклад, виробник або особа, яка ввела в обіг продукцію, що являє серйозний ризик, заплатить 102 000 грн. А виробник або особа, які ввели в обіг продукцію, що не відповідає встановленим вимогам, заплатить 51 000 грн штрафу.


Ознайомитись з планом перевірок можна на сайті Державної регуляторної служби.

Джерело

Залишити відповідь

X