Що готує нам 2020 рік?

2020 рік

Початок нового десятиліття обіцяє бути багатим на знакові події та глибокі роздуми про майбутнє. Деніел Франклін, редактор оригінального видання The World in 2020 влучно зазначив, що 2020 — число двічі кругле. Воно звучить як певна віха і наводить на думки про майбутнє. У своєму вступному слові до спецвипуску Франклін озвучив низку подій, які ми спостерігатимемо наступного року. Ось лише деякі з них:

  • Час “розплати” для президента Дональда Трампа, на якого чекають божевільні вибори. А також для Великої Британії, адже Brexit залишить країну розділеною та роздробленою.
  • Чемпіонат з футболу Євро-2020 пройде в 12 країнах. Подія приверне надзвичайно величезну аудиторію.
  • Кілька місій вирушать на Марс. Космічні апарати запустять США, Європа, Китай і ОАЕ.
  • А також це буде десятиліття молодих душею пенсіонерів. А все тому, що енергійним бебі-бумерам виповнюється 65 років. Вперше людей старше 30 років на планеті виявиться більше, ніж тих, хто не досяг цього віку.

Світова економіка

Увагу привертає також й світова економіка. У 2020 році валовий внутрішній продукт по паритету купівельної спроможності виросте на 3,2% на фоні торгівельної війни США з Китаєм. Іншим країнам доведеться розробити стратегію, щоб віднайти собі місце в торгівлі й технологіях між китайською та американською сферами впливу. Федеральна ставка фондування США буде на рівні 1,6% на кінець 2020. Барель нафти – близько 60$. В той же час економіка України виросте близько 3%; Польщі на 3,3%, Росії на 1,5%, Литви на 2,6%.

Туризм

Дивлячись на світовий туризм – в 2020 далі продовжуватиметься ріст: міжнародні перельоти виростуть на 4% до 1,3 млрд польотів. Продажі квитків виростуть на 6% до 1,4 млрд $. До речі, влітку 2020 року Ryanair відкриє 19 нових напрямків в Україну. Сумарно в літній навігації наступного року у Ryanair буде вже 43 українських напрямки.

Найпопулярнішим напрямком в світі далі залишатиметься Франція, проте найбільший прибуток отримає Іспанія. Водночас Японія, яка прийматиме Олімпійські ігри, сподівається залучити 40 млн туристів. А це на 20% і 9 млн більше в порівнянні з 2019 роком.

Популярний міжнародний туристичний портал Lonely Planet опублікував список найкращих туристичних напрямків для відвідування в 2020 році. Варто відзначити, що цього року до списку потрапили чимало відносно невідомих і екзотичних місць. Водночас, жоден з 40 напрямків, включених в топи, не знаходиться в Україні.

Рітейл

В США закриються тисячі магазинів на фоні того, що покупки в інтернеті перевищать 600 млрд $. До кінця 2020 року загальний обсяг продажів інтернет-магазинів у всьому світі, за прогнозами, повинен досягти позначки в 2 трильйони доларів США. Майже половина всіх продажів у сфері e-commerce, припаде на Китай (47%). Таким чином, ця країна посяде перше місце в світі за рівнем продажів в інтернет-комерції, посунувши з цього місця США.

Залишити відповідь

X