Тайм-менеджмент – легко!

тайм-менеджмент

Тайм-мененджмент необхідний не лише керівникам, підприємцям чи топ-менеджерам. А й також звичайним людям, адже уміння керувати часом допоможе скоротити час на роботу і залишити його для власних потреб, хобі та інтересів.

Для чого нам тайм-менеджмент?

  • щоб грамотно розподіляти особистий і робочий час;
  • досягати цілей швидше;
  • виконувати більшу кількість завдань за менший термін;
  • збільшити свій прибуток;
  • і навіть щоб позбутися від втоми і недосипу, властивих тим, хто не вміє планувати час.

Правило 1. Ставте цілі 

Абсолютно всі і завжди здатні домогтися того, чого хочуть. Головне – це правильно сформулювати мету, яку ви хочете досягти, і вибрати правильну стратегію її досягнення. 

Переважна більшість людей думає, що ставить перед собою мету, подумки окресливши якесь побажання. Але ця тактика не працює. Поки ціль не викладена на папері, вона є просто мрією.

Правило 2. Плануйте свої справи

Справи потрібно планувати завжди: на найближчий день, тиждень, місяць. Складайте чіткі короткострокові та довгострокові плани, які сприяють ефективній, оперативній роботі. Заведіть для цього спеціальний блокнот або електронний щоденник. Розбивайте об’ємні справи на дрібні підзадачі. Також залишайте резервний запас часу на форс-мажори.

Правило 3. Пріоритети, пріоритети і ще раз пріоритети

Ранжуйте справи за ступенем значущості. Виконуйте дії послідовно: починайте з невідкладних завдань, плавно переходячи до другорядних.

Згідно з емпіричним принципом Парето, лише 20 % всіх справ призводять до 80 % бажаного результату. Розставлення пріоритетів полягає у визначенні саме цих 20 % справ, які матимуть найбільший вплив.

Правило 4. Плануйте відпочинок

Повноцінний відпочинок – один з елементів ефективного управління часом. Бажаючи поліпшити особисту результативність, плануйте не тільки бізнес-завдання, а й якісне дозвілля. Не економте на спілкуванні з близькими, висипайтеся, беріть вихідні дні. Повністю використовувати психофізіологічні можливості можна лише за умови повного і регулярного відновлення сил.

Насправді тайм-менеджмент – це ціла наука. Але виконуючи навіть такі прості правила ви зможете ефективно організувати особистий і робочий час.

Тренінг “Тайм-менеджмент і делегування повноважень” – https://tot.com.ua/uk/tajm-menedzhment/


За матеріалами – https://www.insales.com.ua/blogs/blog/osnovy-taym-menedzhmenta

Залишити відповідь

X