Технологічні тренди змінюють світ

технологічні тренди

Сьогодні технологічні тренди проникають навіть у найконсервативніші індустрії української економіки. Індекс інноваційності українських компаній показав, що штучний інтелект, аналітика великих даних, інтернет речей дозволяють компаніям у таких галузях, як металургія, енергетика, АПК, істотно поліпшити продуктивність роботи. Проте лише деякі компанії готові інвестувати в інновації та володіють щодо цього стратегічним баченням.

Цифрова трансформація сьогодні стала незворотним процесом. Дослідження McKinsey Global Institute демонструє, що розвиток однієї лише технології штучного інтелекту до 2030 року генеруватиме 1,2% світового ВВП на рік. Ось для порівняння, винахід промислових роботів сприяв зростанню світового ВВП на 0,4% на рік, створення парового двигуна – на 0,3%.

Розвиток штучного інтелекту та сучасних технологій змушує нас говорити про 4-ту промислову революцію. А також про те, куди вона нас приведе. Цю тему все частіше порушують на глобальних конференціях і форумах. Для цього навіть було створено окремий Центр четвертої індустріальної революції.

Управлінці всього світу вже замислюються про те, які глобальні зміни очікують кожного з нас. Ті, хто розкриє потенціал Industry 4.0, опиняться на вістрі цифрової трансформації і будуть незаперечними лідерами ринку. Вашій увазі сім технологічних трендів, які формують таких лідерів.

1. Штучний інтелект прийматиме управлінські рішення.

АІ-алгоритми залучатимуться до аналізу все складніших завдань. З огляду на швидкість обробки інформації, яка перевищує людську в тисячі разів, штучний інтелект зможе приймати більш зважені та правильні управлінські рішення. Деякі компанії вже впроваджують АІ в якості управлінців, радників і навіть членів ради директорів. У майбутньому таке відбуватиметься все частіше.

2. Технологія блокчейн забезпечить безпечне передавання будь-яких даних.

Зараз більшість людей пов’язують цей термін з криптовалютою, хоча у технології куди більший потенціал. Використовуючи блокчейн, можна практично повністю виключити підміну або підробку будь-яких даних. Залишається тільки уявити, якими безпечними можуть бути, наприклад, будь-які банківські операції, юридичне завірення угод і т. д.

(Читайте також: Блокчейн-місто Innovation Park)

3. Інтернет речей стане ще «розумнішим».

Усе більше пристроїв можуть підключатися до інтернету і підлаштовуватися під потреби користувача. У майбутньому такі пристрої об’єднають у цілі мережі, що працюють напівавтономно або зовсім незалежно від людини. Але тим не менш виконуючи покладені на них функції. Зараз інтернет речей – це переважно окремі пристрої, підключені до смартфону власника. Згодом все це стане єдиною системою з автономними можливостями прийняття рішень.

4. Вимоги до кібербезпеки підвищаться.

Обсяг цифрових даних і кількість розумних пристроїв швидко зростає, відповідно, проблема захисту виходить на перший план. Наприклад, злом домашньої мережі розумних пристроїв може обернутися крадіжкою всіх фінансових коштів власника, без необхідності фізично потрапити в житло. Злом промислової мережі розумних верстатів загрожує мільйонними збитками. Тому як у побуті, так і на підприємствах будуть затребувані рішення, що пропонують найвищий рівень захисту.

5. Швидкість машинного навчання зросте.

Відповідно до закону Мура, кожні 1,5–2 роки обчислювальна потужність процесорів подвоюється. Це означає, що самонавчальні алгоритми стануть навчатися швидше. Процес скоротиться з декількох місяців до декількох днів уже в найближчі п’ять років. На що стануть здатні навчені машини? Розпізнавати обличчя, емоції, стан здоров’я, справність або несправність обладнання… І робитимуть це швидше і краще за людину. За даними McKinsey, країни-лідери у впровадженні таких машин отримають 20–25% чистої економічної вигоди. А країни, що розвиваються, – лише 5–15%.

6. Інтернет перейде на технологію 5G.

Китай і США вже ведуть безжальну гонку за право першими освоїти і впровадити технологію бездротового зв’язку п’ятого покоління. 5G – це не просто можливість швидше працювати в соціальних мережах. Це – необхідна умова для об’єднання складних, «розумних» систем в єдину мережу. П’яте покоління зв’язку дозволить більшій кількості інформації одночасно надходити до одного користувача з практично непомітною людині затримкою сигналу. У побуті це підштовхне створення автономних «розумних» будинків, а в промисловості – взаємопов’язану екосистему пристроїв.

7. Віртуальна і доповнена реальність прискорять темп життя.

Кожна людина, що живе в розвинених країнах, сьогодні має смартфон або інший подібний пристрій. Це дає можливість використовувати VR/AR-технології без будь-яких серйозних зусиль. Доповнена і віртуальна реальність допоможуть нам швидше і ефективніше сприймати інформацію. Наприклад, отримувати детальну інформацію про що завгодно, просто помістивши предмет у фокус камери телефону, замість того щоб запустити браузер і погуглити або піти в бібліотеку.


Олег Щербатенко, директор IT-Enterprise; ділове видання Mind

Джерело

Залишити відповідь

X