ТОП-20 компаній світу. Частина 2

компаній світу

Продовжуємо рейтинг найуспішніших компаній світу за даними “The Forbes Global 2000”. З першою десяткою лідерів Ви можете ознайомитись у попередній статті.

exxonnobil

11. ExxonMobil

Країна: США

Засновано: 1859 рік

Галузь: нафтогазові операції

Ринкова капіталізація: 343.4 млрд $

Компанія займається пошуком, видобутком та реалізацією нафтогазових продуктів. Є однією з найбільших мереж автозаправок у світі (20,8 тисяч автозаправок, з них 10,76 тисяч на США, 2035 Канаді, 5833 в Європі, 1593 в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні).

att

12. AT&T

Країна: США

Засновано: 1983 рік

Галузь: телекомунікаційні послуги

Ринкова капіталізація: 233.3 млрд $

AT&T — холдингова компанія, яка займається наданням телекомунікаційних послуг. Також є другим за розміром провайдером бездротових послуг в США. Клієнтська база налічує більш ніж 150 млн чоловік.

Samsumg

13. Samsung Electronics

Країна: Південна Корея

Засновано: 1969 рік

Галузь: електроніка

Ринкова капіталізація: 272.4 млрд $

Компанія Samsung Electronics займається виробництвом та продажем електроніки, напівпровідників, комп’ютерної периферії. Основні напрямки діяльності: Consumer Electronics, IT & Mobile Communications, Device Solutions.

citibank

14. Citigroup

Країна: США

Засновано: 1812 рік

Галузь: банківська справа

Ринкова капіталізація: 161.1 млрд $

Citigroup — глобальна холдингова компанія з фінансових послуг, що спеціалізується на банківських та фінансових рішеннях. Входить у “велику четвірку” банків США, разом із Bank of America, JPMorgan Chase і Wells Fargo. Компанія являється первинним дилером цінних паперів казначейства США.

motoros

15. Toyota Motor

Країна: Японія

Засновано: 1937 рік

Галузь: автомобільна промисловість

Ринкова капіталізація: 176.6 млрд $

Компанія займається виробництвом та продажем автомобілів та деталей до них. Одна з найбільших автомобільних компаній у світі. Що цікаво, свою діяльність компанія починала з випуску автоматичних ткацьких верстатів.

microsoft

16. Microsoft

Країна: США

Засновано: 1985 рік

Галузь: програмне забезпечення та програмування

Ринкова капіталізація: 946.5 млрд $

Діяльність корпорації Microsoft зосереджена на розробці та просуванні програмних та апаратних послуг. Продукція включає операційні системи для обчислювальних пристроїв, серверів, телефонів тощо. Підрозділи компанії виробляють ігрові консолі Xbox, а також аксесуари для персональних комп’ютерів.

alphabet

17. Alphabet

Країна: США

Засновано: 2015 рік

Галузь: комп’ютерні послуги

Ринкова капіталізація: 863.2 млрд $

Alphabet буде створено, щоб реструктуризувати Google, перемістивши дочірні підприємства з Google до Alphabet, звужуючи області роботи самої Google. Станом на серпень 2019 року компанія займає четверте місце за вартістю після Amazon, Microsoft та Apple.

volkswagen

18. Volkswagen Group

Країна: Німеччина

Засновано: 1937 рік

Галузь: автомобільна промисловість

Ринкова капіталізація: 92 млрд $

Німецький автомобільний концерн, основна діяльність якого спрямована на виробництво автомобілів. Продукція виробляється на 100 підприємствах, розташованих у 27-ми країнах світу. Основним співвласником акціонерного товариства є Porsche SE. Йому належить 32,20% акцій.

Chevron

19. Chevron

Країна: США

Засновано: 1879 рік

Галузь: нафтогазові операції

Ринкова капіталізація: 228.3 млрд $

Компанія здійснює пошук та видобуток природного газу і нафти, виробництва добрив, хімікатів, нафтопродуктів і продуктів побутової хімії. Володіє декількома нафтопереробними підприємствами і великою мережею АЗС.

verizon

20. Verizon Communications

Країна: США

Засновано: 1995 рік

Галузь: телекомунікаційні послуги

Ринкова капіталізація: 239.7 млрд $

Американська телекомунікаційна компанія. Одна з найбільших у США та у всьому світі. Verizon Communications надає послуги фіксованого та мобільного зв’язку, послуги супутникового широкосмугового доступу в інтернет, а також численні інформаційні послуги.


Перша частина статті за посиланням: https://tot.com.ua/uk/top-20-kompanij-svitu/.

Залишити відповідь

X