ТОП-5 розумних міст світу

умных городов

Урбанізація набирає обертів. Тож ООН прогнозує, що до 2050 року населення Землі перевищить 9,7 млрд людей. При цьому 60% з них житимуть у містах. Зріст чисельності населення і економічне зростання призводять до збільшення масштабів виробництва, споживання і, кінець кінцем, до «неймовірних наслідків для навколишнього середовища».

Ці виклики змушують людство розробляти і реалізовувати проекти розумних міст, заклавши в них дружні до природи системи. А саме: міський електротранспорт, рециркуляцію води тощо. При цьому використовуючи останні інновації.

Видання Mind зібрало декілька прикладів таких міст з усього світу – від Кореї до пустель Невади. Представляємо вам ТОП-5 розумних міст світу:

Місто Сонгдо

топ-5

Південнокорейське місто Сонгдо – серед першопрохідців «розумних» міст. Знаходиться в 65 км від столиці Кореї Сеула. Реалізація проекту стартувала у 2002 році та активно тривала до 2015-го. Будівництво міста обійшлося інвесторам у $35 млрд.

Архітектурною компанією, яка готувала проект, виступило нью-йоркське бюро Kohn Pedersen Fox. Це вплинуло і на вигляд міста – зовні воно нагадує Нью-Йорк, де в центрі знаходиться великий парк. Згідно з проектом, близько 40% території складають зелені насадження.

Більшість будівель Сонгдо – це хмарочоси. Під проект було розроблено унікальну пневматичну підземну систему утилізації відходів, що непомітно «висмоктує» та переробляє побутове сміття. Основним міським транспортом є велосипед!

Сьогодні в Сонгдо живуть близько 70 000 людей – це лише четверта частина від очікуваної кількості. До 2022 року інвестори мають намір залучити сюди вдвічі більше жителів.

Екологічне місто Тяньцзінь

tianjin smart

Питання екології для Китаю стоїть дуже гостро. Адже з початку ХХI століття кількість викидів діоксиду вуглецю в атмосферу над країною зросла на 10%. А це – вдвічі більше, ніж у США і ЄС! Саме тому уряд КНР задумався про будівництво першого екологічного мегаполісу.

Земельну ділянку для будівництва обрали не випадково – на місці, де тепер знаходиться місто, раніше було промислове звалище токсичних відходів. Очищення майданчика забрало майже три роки.

Будівництво стартувало у вересні 2008 року в 45 км від старого китайського міста Тяньцзінь і в 150 км від столиці Китаю Пекіна. Місто розраховане на 350 000 людей.

Генеральний план розробляли будівельні інститути Китаю разом із сінгапурськими колегами. Згідно з проектом, місто розділене на сім секторів: «Життя», «Екодолина», «Сонце», «Вітер», «Місто», «Земля» і «Екопрохід». Сектор «Вітер» створюється на основі вже наявного селища, побудованого навколо невеликого озера.

При будівництві застосовуються останні досягнення у сфері екологічного будівництва: енергопотреби забезпечуються геотермальними, сонячними, вітряними і гідроелектростанціями.

У місті зареєстровано 4500 компаній із загальним статутним капіталом у 200 млрд юанів. Закінчити будівництво екоміста планують на початку 2020-х років.

Інноваційне місто Каласатама

Каласатама

Каласатама – це таке собі «місто в місті». Інноваційний район у столиці Фінляндії Гельсінкі почали зводити зовсім нещодавно, у 2014 році. Сьогодні район поступово перетворюється на справжнє «поселення майбутнього».

Порівняно з іншими смарт-містами Каласатама виглядає зовсім крихітним, тут проживає трохи більше 3500 осіб. Очікується, що до 2040 року інноваційний район створить 10 000 нових робочих місць і налічуватиме близько 25 000 жителів.

Головною перевагою фінського «розумного» міста є його планування: всі громадські та адміністративні установи, школи і лікарні розташовані поруч із житловими кварталами і з’єднані зручними транспортними магістралями.

Громадський транспорт представлений невеликими безпілотними електробасами. Очікується, що зі збільшенням кількості населення вдосконалюватиметься і транспортне сполучення.

У Каласатамі функціонує система «розумних» електромереж та альтернативної енергетики, що забезпечує постійний кругообіг енергії.

Мінімісто Bleutech Park

Bleutech Park

Фонд Bleutech Park Properties почав будівництво «розумного» селища Bleutech Park у пустелі Невада під Лас-Вегасом. Бюджет проекту складає $7,5 млрд, а термін реалізації – рекордні шість років.

Очікується, що в новому «розумному» селищі буде реалізовано всі передові технології: поновлюване енергопостачання від сонця, вітру, води, кінетичної енергії жителів, автономні транспортні засоби, штучний інтелект, доповнена реальність, інтернет речей, робототехніка і самовідтворювані бетонні будівлі.

У Bleutech Park Properties планують створити близько 25 000 робочих місць для інноваторів. Це має дати потужний поштовх розвитку околиць навколо Лас-Вегаса.

На відміну від інших проектів «розумних» міст, у Bleutech Park планують побудувати доступне житло для забезпечення якісного життя учасників інноваційного проекту.

Блокчейн-місто Innovation Park

розумних міст

Мільйонер Джеффрі Бернс, вирішив перетворити частину території пустелі Невада в США на блокчейн-місто. Для цього він за $170 млн викупив земельну ділянку площею 27 113 га на півночі американського штату Аризона. Місце знаходиться неподалік від кампусів компаній-гігантів Google, Apple, Switch і Tesla.

Основою інноваційного поселення стане повсюдне використання блокчейна: у будинках, школах, адміністративних і фінансових установах. Таким чином буде досягнутий посилений контроль за персональними даними жителів.

Передбачається використання поновлюваних джерел енергії: сонячної та вітрової, а також система багаторазового очищення води. Є плани побудувати арену для кіберспортивних ігор. Крім того, у місті працюватиме система доставки за допомогою дронів.

Для проекту Innovation Park архітектори з Ehrlich Yanai Rhee Chaney Architects і Tom Wiscombe Architecture розробили нові типи будівель. Вони мають сприяти комунікації та творчості. Великі інтер’єрні простори і затінені зелені двори служитимуть майданчиками для спілкування і навчання.

Переміщення у Innovation Park передбачається за допомогою самокерованих електромобілів, але міське середовище буде орієнтоване на пішоходів.


Джерело

Залишити відповідь

X