Трійка вражаючих українських стартапів

стартапів

Слідуючи загальносвітовій тенденції, Україна зараз переживає бум стартап-руху. Нові проекти масово з’являються і розвиваються у бізнес-інкубаторах або самостійно. Для нашої держави це порівняно нове поняття, але українці все частіше виходять на глобальний ринок інноваційних технологій з успішними проектами. Сервіс Startup Ranking склав рейтинг країн світу за кількістю стартапів, які в них засновані. Україна зайняла 43 місце з показником 256 стартапів. Трійкою лідерів виявилися Сполучені Штати, Індія, а також Велика Британія.

Нашу увагу нещодавно привернула трійка справді цікавих та багатообіцяючих стартапів.

Atmosphere

Проект Atmosphere спочатку проектувався як система точного прогнозування погоди. Прогнозів погоди вистачає, але у Atmosphere є своя фішка: вони спрогнозують вам точну погоду по конкретній точці в радіусі 200 метрів. Поєднавши ідею із 15-річними напрацюваннями Everest з кліматотехніки, команда Atmosphere придумала, як монетизувати погоду. Atmosphere – в трійці проектів, які будуть представляти Україну у всесвітньому фіналі кліматичного конкурсу в Нідерландах.

Як це працюватиме?

Atmosphere – це система, що складається з декількох елементів. В основі її роботи – нейромережа, яка завантажує і аналізує необхідні дані. Наприклад, показники метеостанцій, дані з мережі власних датчиків, незабаром – і дані з супутників NASA тощо. Штучний інтелект відбирає найактуальніші дані і розраховує прогноз погоди з певною періодичністю.

На основі аналізу погодних показників нейромережа зможе видавати точну інформацію про погоду по кожній конкретній точці міста у радіусі 200 метрів, в якому встановлені датчики Atmosphere. Поки дальність точного прогнозу простягається на чотири години, але команда працює над тим, щоб збільшити цей показник до декількох діб. Отримані дані планують використовувати у двох напрямках:

  • рекомендації щодо опалювального режиму для котелень;
  • мобільний додаток для звичайних користувачів.

Для споживачів планують запустити безкоштовний додаток, який не тільки буде давати максимально точний прогноз погоди, але і рекомендації щодо поліпшення самопочуття для метеозалежних людей.

Atmosphere

Senstone

Українець Назар Федорчук заснував стартап Senstone, який випустив на ринок однойменний аксесуар. Ззовні він виглядає як стильна прикраса, проте основне призначення пристрою запам’ятати те, що раптово спаде на думку його власнику. Senstone можна носити як підвіску, брошку чи кулон для браслета.

За словами розробника, чи не найбільше зацікавлення гаджет викликав у лікарів. Адже працівникам медичної сфери незручно носити телефон чи планшет, аби записувати нотатки. Для цього більше підійде саме маленький пристрій.

Крім української, ґаджет підтримує 11 мов. Для реалізації свого задуму Назар залучив у команду дизайнерів та фахових розробників – і за рік з часу появи ідеї вже мав готовий прототип. Далі Назара та його молоду компанію чекав небувалий успіх на спільнокошт-платформі Kickstarter.

Стартап запустили у 2016 році. Проект зібрав необхідні 50 тисяч доларів за перших два дні кампанії. Загалом вдалося залучити вшестеро більше запланованого – понад 300 тисяч. Сьогодні у компанії три офіси – в Україні, Китаї та США.

Результат пошуку зображень за запитом "Senstone"

ecoPod

Геодезичний купол або ecoPod – це поєднання номера класу “люкс” та домівки на природі. Він складається з каркасу з оцинкованої сталі та ПВХ-мембрани. Така сфера має ідеальну аеродинамічну форму і є надзвичайно стійкою до вітрів, буревіїв і снігопадів. Підходить для будь-якого клімату. Максимальна висота купола – 3,5 метри, а загальна його вага усього 272 кілограмів. Скласти цей геодезичний купол можуть три людини за три години – навіть якщо вони не експерти.

Сфера застосування куполів дуже широка: від готелів до приватного сектору. Це можуть бути і приміщення для івентів, і шатри для весілля, також літні майданчики і лаунж-зони, гаражі і ще багато всього.

Додаткові зручності для бізнесу у тому, що аби встановити конструкцію, документального супроводу та підтвердження не потрібно.

Це працює приблизно як з палаткою – вам же не потрібно дозволу щодо її встановлення, якщо ви йдете в гори. Точно так же і тут. Грубо кажучи, потрібен тільки дозвіл від власника землі. Тобто, розмістились на орендованій землі, побачили, що локація неприбуткова – перенесли екопод на іншу локацію.

Чи можливо купити таку сферу і втекти в ліси? 100% так – якщо людина хоче втекти від життя у місті і поїхати на природу, сферу можна використовувати як повноцінний, нормальний, безпечний будинок. Це формат глемпінгу – відпочинку, максимально наближеного до природи, але разом з тим і комфортного.

ecoPod топ стартапів

За матеріалами #ШОТАМ

Залишити відповідь

X