Україна у трійці лідерів рейтингу Project Cafe 2020

у трійці лідерів

Україна потрапила до рейтингу трьох провідних країн Європи за кількістю відкриттів кав’ярень протягом 2019 року. Про це йдеться у  щорічному звіті Project Cafe 2020 компанії Allegra. Allegra – інформаційна та індустріальна платформи, а також організатор відомих кавових фестивалів у Нью-Йорку, Лондоні та Мілані.

Для дослідження було проведено:

  • 500+ поглиблених інтерв’ю та консультацій з лідерами галузі на ключових ринках. Включаючи керівників та керуючих директорів великих кавових мереж та постачальників, а також інших зацікавлених сторін;
  • 8000+ онлайн-опитувань з французькими, німецькими, ірландськими та голландськими споживачами. Інтерв’ю проводили через онлайн-платформу опитування Allegra Insights;
  • Польові дослідження, включаючи відвідування сайтів, збір даних та аналіз цін на напої.

Звіт Project Cafe 2020 показав, що в Україні за минулий рік відкрили на 16% кав’ярень більше, ніж у 2018-му. Швидше за цей період виросли тільки ринки Румунії та Казахстану. Цікаво, що найбільше кількість кав’ярень за рік скоротилася в Туреччині (2,9%), а також в Угорщині, Бельгії та Швеції.

Загалом на ринку Європи працює 37 598 кав’ярень. У межах трьох останніх років зростання ринку стабільно знижується. У 2017-му ринок ріс на 6,4%, торік – на 6%,  а цього року лише на 3,4%. Утім, очікується, що до 2025 року на європейському ринку працюватиме 45 000 кав’ярень.

Найбільш активними гравцями ринку залишаються великі мережі на зразок Starbucks, McCafe від McDonald’s і Costa Coffee. Ці компанії відповідальні за майже чверть всього європейського ринку кав’ярень. Лідером європейського ринку кав’ярень є мережа Costa Coffee (3 154 кав’ярні), слідом ідуть Starbucks (2 781 кав’ярня) і McCafe (2 469 кав’ярень).


Джерело

Ознайомитись зі звітом

Залишити відповідь

X