Українські еко-стартапи підкорюють світ

еко-стартапи

Ми вже розповідали вам про українські стартапи та інноваційні проекти у сфері енергоефективності житла. Але це не єдина сфера діяльності вітчизняних стартаперів. Українці також винахідливі й в питаннях захисту екології. У цій статті ми поділимося із вами цікавими та перспективними проектами у сфері екології, чистих технологій та розумного споживання.

RECYCLE MAP – карта пунктів утилізації відходів

Recycle Map – це інтерактивна мапа пунктів утилізації різних типів відходів. Мета проекту: “популяризувати, як невід’ємну частину сучасного життя, сортування та вторинне перероблення відходів”. За допомогою цієї карти можна дізнатись, наприклад, де в Україні можна здати батарейки, картон, акумулятори, органічні відходи, склотару та інші типи відходів.

recycle

Папір із опалого листя

Старшокласник Валентин Фречка з Закарпаття винайшов спосіб як переробляти опале листя в папір. На таких аркушах можна друкувати, писати, а також використовувати папір для виготовлення пакувальної продукції. Юнак здобув золото на «Олімпіаді геніїв» у США – змаганні між учнями з різних країн у кількох категоріях.

папір з опалого листя

SOLARGAPS: жалюзі з сонячними панелями

Українська компанія розробила жалюзі з сонячними панелями SolarGaps. Ці “розумні” жалюзі генерують чисту енергію завдяки фотоелектричним модулям. Жалюзі забезпечують ефективне вироблення сонячної енергії завдяки функції автоматичного слідкування за сонцем та активного затінення для підтримки комфортної температури повітря в квартирі або офісі. Встановлені на фасаді будинку, розумні жалюзі SolarGaps не дають сонцю нагрівати приміщення, знижуючи тим самим необхідність штучно охолоджувати повітря.

Завдяки використанню високоякісних сонячних елементів SunPower, 1 квадратний метр сонячних панелей здатен виробляти 100 Ватт електроенергії на годину. Очищення від природних забруднень відбувається в основному природним шляхом завдяки опадам.

розумні жалюзі

NUKA: вічний блокнот та вічний олівець

Cтартап Nuka вірить у модель розумного споживання. На виставці CES у Лас-Вегасі цього року стартап представив блокнот, який ніколи не закінчується, та олівець, який ніколи не списується.

Розробники створили блокнот з синтетической пластикового паперу. В ньому можна писати й звичайною ручкою, а написане можна видаляти антисептиком для рук. Олівець створили зі спеціального сплаву п’яти металів. Він пише як звичайний олівець і легко стирається гумкою. Але через окислення ніколи не закінчується.

?????????¶?µ?µ ???·???±???°?¶?µ?????µ

ECOISME: система економії електроенергії

Пристрій Ecoisme під’єднується до електричного розподільного щита та мережі Wi-Fi. Завдяки цьому пристрій вимірює споживання електроенергії в будинку. Всі дані про енерговитрати надходять до мобільного додатку і допомагають власнику контролювати споживання.

Компанія вже співпрацює з такими відомими брендами, як T-mobile, Virgin Media та Bosch. А ще, Ecoisme отримав широке визнання, чимало нагород (лауреат премії CES Best of Innovation Award та EDF Pulse) та інвестицій (Deutsche Telekom і Liberty Global).

ecoisme


За матеріалами – https://ukrainian.voanews.com/https://ukrainian.voanews.com/a/uspishni-ukrainski-ekolohichni-startapy/4794604.html

Залишити відповідь

X