Українські інноваційні проекти для вашої оселі

нновационные проекты

Інтернет-видання “Економічна правда” розповіло про декілька вітчизняних стартапів у сфері енергоефективності житла. Системи рекуперації повітря, утеплення з конопель, альтернативні види домашніх електростанцій та “розумні” будинки — усе це українські стартапи, відомі не лише в Україні, а й за кордоном. Варто зазначити, що ці та інші проекти виграли від 3 до 50 тис євро від Європейського Союзу за програмою “Інноваційні ваучери”. Переможцями програми стали 26 компаній!

Ось декілька справді цікавих та вражаючих проектів, які можуть стати вам у нагоді:

Пасивний будинок

passivdomm

Стартап PassivDom з’явився у березні 2016 року і встиг уже сколихнути український ринок. Компанія пропонує готове рішення: будинок, що не потребує підключення до енергомереж та систем водопостачання, але дозволяє користуватися всіма благами розвиненої цивілізації. Ідея автономного будинку не нова, однак PassivDom поєднали найбільш інноваційні та сучасні енергоефективні рішення. Крім того, дім не потребує фундаменту, тому його можна за добу збудувати у будь-якому місці, не порушуючи природного ландшафту.

  • 100% автономний від електрики і газу. Всі системи працюють виключно від сонячної енергії. Попрощайтеся назавжди з рахунками за електрику і газ! Каналізація і вода – теж можуть бути автономними, як опція;
  • Енергоефективний. Стіни будинку мають теплопровідність, аналогічну цегляній кладці товщиною 8 метрів! Вікна в будинку мають товщину 230 мм – найтепліші серійно виготовлені вікна в світі. Рекуператорна вентиляція і тепловий насос економлять до 90% енергії на опалення та охолодження;
  • Повністю готовий для проживання. У будинку є повністю обладнані спальні, кухня, санвузол і душ. Він виготовляється на заводі за кілька тижнів і доставляється на 100% готовим. Електроніка, меблі, оздоблення, і навіть келихи для вина – вже включені в комплект;
  • Розумний будинок нового покоління. Всі основні системи управляються голосом господаря або дистанційно за допомогою смартфона або планшета. Система моніторингу і самодіагностики може передбачити необхідність сервісу або можливу несправність задовго до того, як вона з’явиться тощо.

Вартість будинку залежно від комплектації — 64-147 тис дол. Команда проекту орієнтується на ринок США і ЄС. Кошти, отримані за програмою “Інноваційні ваучери”, компанія витратила на послуги з патентного права і сертифікації.

Міський безшумний вітровий генератор

 SiroccoEnergy

Київська компанія Sirocco Energy спроектувала компактний вітровий генератор, ідеальний для міських умов. На даху багатоповерхівки знайдеться вдосталь місця для компактного пристрою без велетенських лопатей. Не доведеться й чекати сильного вітру — конструктори спроектували модель, яка стартує від вітру меншої швидкості, аніж та, що потрібна для початку роботи класичної вітротурбіни. Команда прагне зробити вітрову енергетику доступнішою, і за вартістю, і за легкістю встановлення вітроелектростанцій.

Потужність генератора — до 30 кВт, що дорівнює максимально дозволеній потужності сонячних електростанцій для приватних господарств. Ширина вітрового генератора — п’ять метрів, висота щогли — 14.

На перших етапах компанія буде орієнтуватися на ринок України, а згодом — на ринки ЄС та США. Вартість вітряка розробники поки не розрахували.

Будматеріал та утеплення з конопель

hempire

Український стартап Hempire UA зводить будинки із суміші на основі конопель та вапна. Матеріал має чудові енергоефективні властивості. Його можна використовувати для будівництва житла і для утеплення готового.

Великою перевагою є те, що матеріал екологічно чистий, не горить. Також регулює вологу в будинку, не піддається впливу шкідників та грибків. Замовляють житло з конопель переважно люди з екологічного середовища. Будинки такого типу компанія зводить не лише в Україні, а й у низці європейських країн та навіть у США.

Вартість утепленої стіни із суміші Hempire Mix порівняно з традиційними рішеннями приблизно однакова. Єдиний недолік — утеплювати житло в багатоповерхівках цією сумішшю можна лише зсередини.


За матеріалами – https://www.epravda.com.ua/publications/2019/01/24/644573/

Залишити відповідь

X