Які навички знадобляться вам у 2020 році?

навички

Ще п’ять років тому аж третина з навичок, які будуть актуальні в 2020 році, пленталась у списку топ-10 на останніх позиціях. Аж тут, через п’ять років, креативність “стрибнула” на третє місце замість десятого, а критичне мислення – на друге замість четвертого…

Щоб бадьоро рухатися кар’єрними сходами у 2020 році варто звернути увагу на топ-10 кар’єрних вмінь за версією Давосу-2020.

1. Комплексне вирішення проблем

У світі Big Data та штучного інтелекту комп’ютери потроху забирають роботу в людей, як колись Промислова революція замінила коней автомобілями. Проте машини все ще не надто розумні для вирішення складних проблем. І тому комплексне вирішення проблем сьогодні – навичка № 1, якою повинна володіти кожна людина.

2. Критичне мислення

Людина, що володіє цією навичкою:

  • легко знаходить потрібну й важливу інформацію, може її перевірити;
  • уважно вивчає усі можливості;
  • прискіпливо оцінює кожен варіант й робить власний вибір.

3. Креативність

Штучний інтелект допомагає нам прискорити темпи виробництва, але все ще не може бути креативним. На відміну від його творців – людей. Роботодавці прагнуть, аби їх працівники реалізували нові ідеї та вміли мислити поза рамками.

За даними Світового економічного форумі у Давосі, креативність завершує трійку топових компетенцій, що будуть актуальні у найближчому десятилітті.

4. Управління людьми

Всесвітній економічний форум радить навчитись керувати всією командою та підтримувати гармонію між її учасниками. Адже незалежно від вашої професії та роботи, навички управління людьми завжди знадобляться. Великі речі не можна робити поодинці.

5. Взаємодія з іншими

Успіх команди значною мірою залежить від того, наскільки ефективно ви координуватимете комунікації в команді. Щоб дійсно очолити свою команду та досягти спільних цілей, ви повинні оволодіти цією майстерністю.

6. Емоційний інтелект

Тут мова про здатність контролювати і керувати власними емоціями – і “провертати” такі ж маніпуляції з емоціями інших. Для успіху потрібен контроль над власним розумом. Кажуть, оволодіння цією майстерністю – ключ до особистісного і кар’єрного зростання.

7. Уміння сформувати власну думку і приймати рішення

Оволодіння цими навичками потребує опанування усіх попередніх, які ми уже перерахували: критичного мислення, креативності, спостережливості і, найголовніше – сміливості.

8. Орієнтація на клієнтів (або працівників, якщо мова про команду)

Це та якість, яка з часів 2015 року стала менш важливою, посунувшись на одну позицію вниз і опинившись на восьмому місці в списку скілів.

У контексті команди вона все ще визначає якість вашого керівництва. Якщо ви не зможете оволодіти цією майстерністю, то втратите довіру та вірність підлеглого. А справжній лідер  – це той, хто допомагає своїй команді рости, не залишаючи нікого позаду

9. Уміння вести перемовини

Якщо ви не вмієте домовлятись, як же ви збираєтесь отримати те, чого хочете?

10. Гнучкість мислення

Аналітичне мислення керується логікою та послідовністю, а от здатність гнучко мислити застосовують, коли звичні рішення не спрацюють. Якщо ви можете відмовитись від зручної ідеї без зайвих слів, піддаєте сумніву усталені твердження, здатні поєднувати ідеї зі, здавалось би, різних сфер життя, то вітаємо – ви таки власник гнучкого розуму. Якщо ні, розвивайте в собі цю здатність.

Покращити усі ці навички вам допоможуть наступні навчальні програми нашого Центру: Ефективна комунікація з підлеглими, Інновації як стиль мислення, а також Дизайн-мислення.


Джерело

Залишити відповідь

X