Загрози для зростання бізнесу в Україні

зростання бізнесу

Ризик, пов’язаний із браком кваліфікованих кадрів, регуляторний та операційний ризики – топ-3 загрози для зростання бізнесу в Україні уже другий рік поспіль. Про це йдеться в результататах другого щорічного дослідження KPMG в Україні 2019 СEO Outlook. Натомість, світові лідери не визначають ці ризики як пріоритетні. Для світових керівників, на відміну від українських управлінців, першочерговими є питання екологічних кліматичних змін та ризик, пов’язаний з новими/підривними технологіями.

У дослідженні 2019 CEO Outlook в Україні взяли участь понад 130 керівників українських компаній, які працюють  у таких секторах, як управління активами, автомобільна галузь, банківська справа, роздрібна торгівля, енергетика, інфраструктура, страхування, фармацевтика, виробництво та технології. 81 керівник представляє компанії, які мають дохід до 8 млн євро; 18 – від 8 млн до 40 млн євро; і 31 – понад 40 млн євро. Дослідження проводилося в Украіїні з 15 березня по 30 травня 2019 року.

Перспективи

92% українських керівників прогнозують позитивну динаміку доходів своєї організації упродовж наступних трьох років. Також 72% керівників бізнесу в Україні вважають, що органічне зростання – основна, найбільш важлива стратегія розвитку компанії протягом цих трьох років. Про важливість стратегічних альянсів з третіми сторонами говорять 19% респондентів в Україні. І лише 3% планують забезпечити зростання шляхом угод злиття та поглинання (M&A).

Натомість, світові тенденції різняться: 31% вважає найважливішою стратегією – укладення стратегічних альянсів з третіми сторонами; 25% – органічне зростання; 17% – угоди злиття та поглинання (M&A).

Інновації

Для забезпечення зростання впродовж наступних 3-х років компанії потрібно вдосконалити інноваційні процеси. Так вважають 89% керівників бізнесу в Україні і 63% у світі.

“Цифрові зміни можуть початися лише тоді, коли ми змінимо нашу культуру. Йдеться аж ніяк не про ІТ-процеси, а про спільний шлях людей, що прокладається завдяки лідерству, культурним змінам і технологіям. Нові технології, такі як Cloud, аналітика даних та штучний інтелект, надають можливість компаніям швидко трансформуватися, зростати й посилювати конкурентоспроможність. Утім, бізнес має усвідомлювати, що для того, щоб опанувати цифрові перетворення, необхідні глибока експертиза та надійний партнер”, – зазначає Ян Пітер де Йонг. Генеральний директор «Microsoft Україна».

Керівники визнають небезпеку того, що в епоху швидких змін організація може виявитися занадто повільною, громіздкою. Тому, 67% управлінців у світі і 91% в Україні вважають, що динамічність є новою валютою бізнесу. Якщо вони будуть занадто повільними, то програють.

Робоча сила 4.0

Основною стратегією адаптації до майбутнього для багатьох компаній стала модернізація робочої сили. Такої позиції дотримується 52% керівників компаній в Україні, 36% у світі відповідно. Інвестиції у розвиток умінь і можливостей персоналу отримують найбільше капіталовкладень в Україні (57%). Інші 47% – це інвестиції у придбання нових технологій. Світові тенденції протилежні. 68% світових респондентів відповіли, що більше інвестують в придбання нових технологій.


За матеріалами – https://home.kpmg/ua/uk/home/media/press-releases/2019/06/osnovni-zahrozy-dlya-zrostannya-biznesu.html

“Шукай таланти або програєш. Погляд керівників в Україні 2019”

Залишити відповідь

X