Захист інформації у бізнесі

захист інформації

Незалежно від того, наскільки великою чи малою є ваша компанія, потрібно мати чіткий план забезпечення безпеки інформаційних активів. Захист ваших даних означає захист їх конфіденційності, цілісності та доступності. В разі невдачі цих трьох аспектів бізнес може зазнати значних збитків. Більше того – втратити репутацію. В епоху цифрових технологій бізнес-дані стали значно вразливіші ніж будь-коли.

Все більше підприємств на теренах України створюють та впроваджують системи кіберзахисту. Сьогодні це надзвичайно важлива умова для ефективного управління компанією. Більше того – система необхідна для захисту інформації ваших клієнтів. Йдеться не лише про великі компанії, також це стосується й власників малого бізнесу. Адже на невеликих компаніях, які менш захищені, простіше тренуватися.

кібербезпека
Питання захисту бізнесу обговорювали фахівці з кібербезпеки на щорічній конференції CyberSafe.next. Участь взяли й представники CIOneer. Це словацька компанія, яка пропонує новаторські рішення в галузі інформаційних технологій.

“Після вірусу Petya, помітною стала позитивна тенденція: багато компаній зробили висновки та потурбувалися про посилення безпеки. Це і навчання співробітників, і запровадження посади «фахівець з інформаційної безпеки» у тих компаніях, де її раніше не було, і збільшення кількості працівників, що відповідають за кібербезпеку.”, –  зазначив Андрій Дмитренко, партнер Cioneer.

Андрій Дмитренко запропонував декілька тез, які допоможуть попередити кібератаку на ваше підприємство:

  • Вас має насторожити масове розсилання. На вашу електронну адресу надходять листи з дивних адрес із сумнівними вкладеннями.
  • Ви помічаєте підозрілу активність, пов’язану з вашою компанією. Дзвінки, опитування тощо, що може бути ознакою збирання даних.
  • Відбувається сканування портів. Ваш міжмережевий екран (або брандмауер, або фаєрвол) повідомляє про спроби сканування мережевих портів ззовні або зсередини мережі.

Як вберегтися від кібератаки?

Звичайно, щоб встановити надійний захист без професіоналів не обійтися. Проте, є декілька речей, які ви зможете зробити самотужки:

  • Використовуйте брандмауер. Однією з перших ліній захисту в кібератаці є брандмауер. Крім стандартного зовнішнього брандмауера, багато компаній починають встановлювати внутрішні міжмережеві. Це допоможе забезпечити додатковий захист. Також важливо, щоб співробітники, що працюють з дому, встановили між собою брандмауер у своїй домашній мережі;
  • Встановіть та регулярно оновлюйте антивірус;
  • Велику увагу приділяйте паролям. Так, постійна зміна паролів – чималий головний біль для працівників. Але  задля безпеки рекомендується змінювати пароль кожних 30 днів.
  • Використовуйте бекап (резервне копіювання даних). Почніть користуватись послугами дата-центрів і хмарних провайдерів.
  • І останнє, найбільш легке – вимикайте Bluetooth і Wi-Fi, коли ними не користуєтеся.

Добірка корисних тез від інших доповідачів конференції за посиланням –https://buduysvoe.com/publications/kiberbezpeka-dlya-biznesu.
Джерело – Будуй Своє.

Залишити відповідь

X