Винагорода за зданий пластик – новий український стартап

новий український стартап

Українські екоактивісти створили стартап, завдяки якому користувачі зможуть обміняти використану пластикову пляшку на винагороду чи знижки, розповіло видання #ШОТАМ. Непогане таке заохочення подумати про довкілля? Засновниками стартапу Greenbin.app є Олена Сидоренко та Дмитро Кухарев.

Як це працює?

На хвилі еко-активізму відбуваються постійні суперечки. Хто ж все таки винен та має нести відповідальність за сортування та переробку сміття?Greenbin – це мобільний додаток, який дозволяє використану пластикову пляшку відправити на переробку і повідомити про це виробнику цієї тари. Таким чином це вирішує конфлікт між споживачами та виробниками. Останній знає, що його тара не пішла кудись забруднювати ліс чи океан, а на переробці. Всі ж знають, що пластик розкладається 500 років? Кожний виробник може відслідкувати, скільки продав товару чи скільки відправили в супермаркети. Але, коли ми купуємо цю пляшку і виходимо з магазину, то нитка обривається і виробник вже уявлення немає, де ж ця пляшка. А потім дивуються, мовляв, скільки сміття на березі Дніпра чи у лісах.

Все, що потрібно споживачу – завантажити додаток Greenbin, відсканувати QR-код на пляшці, залишити її в найближчій локації згідно з картою додатку та дочекатись верифікації. Зараз у стартаперів вже 300 зареєстрованих користувачів, є навіть з Америки та Індії. Поки що додаток доступний лише на Android, але готують і iOS-версію.

Засновники додатку намагаються завдяки зручній функції мотивації або винагороди стимулювати кожного направити пластикову пляшку за потрібною адресою. Тобто, коли ви здаєте пляшку, то отримуєте за це бали у додатку, які потім можна обміняти у системі лояльності на товари чи послуги. Коли пляшка опиняється у виробника, то отримані бали активуються. Зараз існує невеликий перелік винагород, але він буде розширюватись.

Така система є мотивацією, особливо для дітей та підлітків. Також додаток буде доповнений різними ігровими складовими, щоб процес був цікавіший. Ця система винагороди не нова і вже давно працює в Європі. Там є реверсивні машини у супермаркетах, куди можна прийти, викинути пляшку і отримати за це талончик зі знижками. Але, такі автомати приймають лише пляшки круглої форми. Тобто тару з-під шампуню туди викинути не можна. А українські екоактивісти планують працювати з різними видами пластикової упаковки.

Перспективи

Нещодавно активісти пройшли в акселератор Huge Thing від програми Poland Prize. Там вдалось підняти 45 000 євро інвестицій. Акселерація проходить 4 місяці. Кошти надходять частинами за виконану роботу.  Крім цього, стартапери отримують менторські послуги на 11 500 євро і робоче місце в офісі Google for Startups. Також у них є вимога – відкрити компанію в Польщі. Тому зареєстрували підприємство в Познані.

Зараз засновники стартапу в процесі переговорів з українськими компаніями. Українські виробники мають внутрішні стратегії щодо збору власної упаковки. Проте, насправді вони не завжди мають бюджет для їх реалізацій. Поки Україна відрізняється від європейських країн тим, що у Європі вже кілька десятиріч працює закон щодо боротьби з відходами.

Але на все потрібен час. Україна йде до цієї екосвідомості і екоактивісти сприяють цьому. Якщо компанії не захочуть втратити ринок, то вони рано чи пізно прийдуть до даного рішення.


Джерело

Залишити відповідь

X